Wasze pytania

Zazwyczaj atak na stronę internetową ma na celu przejęcie kontroli nad kodem i wysyłkę SPAMu za pomocą Twojego serwera. Przestępcy traktują Twój serwer jak hub z którego w sposób (dla siebie) bezpieczny mogą wysyłać dowolne wiadomości obiążając Twoją infrastrukturę jako nadawcę takich wiadomości. Inne, najczęściej spotykane podłoże ataku to np. wyłudzanie danych (karty kredytowe). Dotyczy to przeważnie sklepów internetowych.

Infekcja w obrębie strony internetowej ma głownie na celu przejęcie nad nią kontroli. Jest to inny rodzaj zagrożenia niż popularne wirusy komputerowe.

Niestety „uszkodzenia” komputera nie można wykluczyć. Czasem zainfekowana strona może przekierowywać do pobrania złośliwego pliku (np. na urządzenia mobilne) który już może być tzw. trojanem czyli szkodliwym programem wykonującym różne działania jak np. skoordynowany atak DDoS.

Z tego powodu często programy antywirusowe mogą sygnalizować wejście na Twoją stronę jako niebezpieczną operację. Ma to fatalne skutki dla wizerunku Twojej firmy lub działalności w Internecie.

Przeważnie nie. Mimo, że Twoja strona może np. przekierowywać na złośliwe witryny albo być zablokowana – wcześniej wprowadzone dane powinny być dostępne. Po usunięciu wirusa ze strony będą ponownie możlwie dla odwiedzających.

Jeśli haker sksasował dane na Twojej stronie podejmiemy działania we wspólpracy z administratorem serwera w celu przywrócenia kopii bezpieczeństwa strony z przed ataku.

W pełni rozumiemy obawę przed przekazaniem pełnych dostępów do serwera i pośrednio np. do danych Twojej poczty internetowej. Poufność jest dla nas priorytetem. Dane to są przez nas składowane w sejfie cyfrowym niedostępnym dla firm trzecich. Zabezpieczone kilkukrotnym szyfrowaniem. W przypadku potrzeby poufności jest możliwa do zawarcia specjalna umowa NDA, która zapewni obie strony zlecenia o zachowaniu dyskrecji i nie przekazaniu np. know how Twojej firmy na zewnątrz.

Najlepiej użyj klicza PGP. Jest on dostępny w dziale kontakt.

Przyjmujemy także płatności w formie Bitcoin (BTC). W takim przypadku prosimy o kontakt bezpośredni celem ustalenia szczegółow.

Dodatkowe pytania?

Zapraszamy do kontaktu.

Interesuje Cię skorzystanie z naszych usług?

Oferujemy indywidualne podejscie do każdego zlecenia. Jeśli jesteś zainteresowany stałym supportem technicznym – zapraszamy do kontaktu.