Jak to działa?

01

Kopia bezpieczeństwa

Przed podjęciem jakichkolwiek działań wykonujemy pełną kopię bezpieczeństwa Twojej witryny. Jest to dla nas punkt przywracania, do którego zawsze możemy wrócić. Daje to pewność, że nic nie zostanie skasowane w wyniku prac nad stroną. Po wykonanym leczeniu witryny kopia bezpieczeństwa ponownie zostaje utworzona i może byc Tobie dostarczona lub złożona bezpośrednio na serwerze w sposób uniemożliwający pobranie jej przez osoby postronne.

02

Usunięcie infekcji

Głównym celem naszych działań jest usunięcie infekcji na stronie. Są to przeważnie szkodliwe skrypty JavaScript, PHP lub inne powodujące rozmaite działania. Wysyłanie SPAMu, tworzenie fałszywych formularzy do wyłudzania danych, przekierowania na zewnętrzne strony powodujące np. uszkodzenie oprogramowania. Scenariuszy działania sprawców takich włamań jest bardzo wiele i tak naprawdę każdy przypadek jest odosobnioną historią.

03

Zmiana haseł do strony i bazy

Niezwłocznie po przystąpieniu do pracy należy zmienić wszelkie hasła, które umożliwiają hakerowi dostęp do Twojej strony. Są to hasła FTP, dostęp do CMS, dostęp do bazy danych, profile administratora itp. W ramach zlecenia w pełni się tym zajmiemy i z Twojej strony nie są potrzebne żadne działania.

04

Monitoring zmian w kodzie

Po usunięciu zagrożenia i za pomocą specjalistycznych narzędzi informatycznych prowadzimy tzw. monitoring zmian w kodzie Twojej witryny. Przestępcy często umieszczają na stronie niewielkie fragmenty kodu w sposób bardzo zaszyty i trudny do zauważenia. W ten sposób bazując na braku doświadczenia właściciela witryny lub webmastera mogą nią nadal sterować nią „zdalnie”. Tylko dokładna analiza zmian w kodzie Twojej strony może zapobiec takim działaniom i to zapewniamy.

05

Migracja na bezpieczny serwer

W wyjątkowych sytuacjach, gdy administrator serwera nie może zapewnić niezbędnego poziomu bezpieczeństwa możemy zaoferować migrację na nowoczesny i szybki serwer.

06

Wsparcie techniczne

Zapewniamy pełne wsparcie techniczne i merytoryczne dotyczące przeprowadzonych prac. Podczas audytu infekcji, jej usuwania oraz monitoringu.

szukasz specjalisty do usunięcia infekcji na stronie ?

Zaprawszamy do kontaktu, jesteśmy do Twojej dyspozycji

Czas reakcji do 48h

Natychmiastowe zajęcie się problemem

Kopia bezpieczeństwa

Przed podjęciem prac i po oddaniu wyleczonej strony

Zaawansowane metody porównawcze kodu

Bazowanie na repozytorium SVN i wersjach źródłowych systemów CMS